Carpaţii tăi de curbură
frumoaso parcă mă-njură
Ce tot fac eu toată noaptea
când pe-o stâncă când pe alta
Nici nu urc nici nu cobor
parcă-s dracu-ntr-un picior
Ard şi gheaţa nefiresc
de nu-i iarnă o scornesc
Iar de-i vară o dezbrac
poezie pui de drac
Costel Zăgan, Ode gingaşe
Niciun comentariu:
Trimiteți un comentariu