Zău că-mi vine câteodată
sufletul să-l dau la relanti
înşfăcându-i noaptea înstelată
să-l arunc în altă zi
Costel Zăgan, Axiomele lui Don Quijote
***Ce-aș mai putea să învăț: de la mine și de la de-căderea mea din lucruri spre cuvânt?! - Nimic, și-am spus totul! Costel
Niciun comentariu:
Trimiteți un comentariu